Безпечне підключення та використання інверторів

Безпечне підключення та використання інверторів

Все більше українців в сучасних умовах повсякдення обирають для себе встановлення систем альтернативного живлення. Найпопулярнішим з таких варіантів вважається акумулятор з інвертором. Прилад і справді має безліч відмінних характеристик. Але порушення правил експлуатації призводить до неприємних наслідків. Щоб не допустити такого розвитку подій, слід до початку використання вивчити правила безпеки при роботі з інвертором. Саме вивчити, а не поверхнево з ними ознайомитися.

Безпечне використання інвертора: основні поради

Стандартні, сонячні або ж гібридні інвертори від «Правильного Електроживлення» мають схожий принцип дії. Залежно від потужності вони використовуються в парі з акумуляторами для заживлення певних електроприладів, котлів та ін.

Безпечне використання інвертора: основні поради

Установка та підключення девайсів такого плану – завдання нескладне. На

https://sun-energy.com.ua/ є про це достатньо рекомендацій. Але подеколи зустрічаються відгуки від споживачів, що прилади ці вибухають. Це справді може статися за певних причин, наприклад внаслідок:

  • несправності акумулятора;
  • неправильного здійснення підключення.

Звичайно, якщо вдома встановити автоакумулятор, з цим завжди буде пов’язана небезпека. Прилад під час здійснення зарядки, виділяє водень, тож шкодить людям та тваринам, що перебувають поруч.

Якщо і використовувати автоакумулятор в оселі, треба заздалегідь продумати, де він буде розміщений. Можливо, для приладу буде зручно виділити місце на балконі/лоджії, можливо в літній кухні, якщо мова про приватного плану будинок. Якщо таких варіантів нема, треба обов’язково забезпечити стабільне провітрювання впродовж заряджання.

До уваги. Якщо під час використання приладу виникне поруч іскра, внаслідок її контакту з виділеними киснем та воднем може відбутися вибух.

Також небезпека є в обслуговуванні акумуляторів. До них треба регулярно додавати дистильовану воду. Якщо діяти поспіхом, можна забруднитися кислотою, що викликає опіки. А навіть, якщо кислота лишиться в приладі, вона все одно стимулюватиме небезпеку. Бо при підвищенні зарядного струму електроліти закипають і вихлюпують.

Випарів кислот можна не боятися. Їх просто не може в будь-яких типах акумуляторах бути. А ось електроліт витекти може. Зберігати прилад треба якнайдалі від дітей та домашніх улюбленців.

Також інструкція з безпеки для інвертора містить попередження про живлення від автоакумулятора чутливої техніки. Коли електрик буде виконувати підключення (так, важливо, щоб це робив саме фахівець), не завадить проконсультуватися додатково й у нього.

Як правильно використовувати інвертор

Як правильно використовувати інвертор

Безпека користування починається з правильного підключення. Вже на цьому етапі важливо чітко під’єднувати систему, що нічого ніде не вибухнуло. Якщо під’єднати акумулятор в загальну мережу, при коливаннях світла він разом з інвертором може просто згоріти. Тож для них треба окремо ставити вимикач автовводу резерву (АВР). Він вмикає живлення резервного типу лише коли в мережі точно зникає наруга. Але задоволення таке доволі дороговартісне. Якщо це не влаштовує, можна подивитися, наприклад, такого формату https://sun-energy.com.ua/bezperebiyne-zhyvlenya/zaryadni-stancziyi/ зарядні станції.

Загалом, простіше пристрої, що треба заживити, під’єднувати напряму в систему. Звісно, одразу на все потужності навряд вистачить, тож вмикання слід здійснювати поступово. Зазвичай на інверторах розташовано декілька портів-USB, але й за їх відсутності можна й переноску застосувати, щоб всі необхідні пристрої змога була заряджати.

Тож висновки можна зробити наступні:

  • інвертор може вибухнути, замкнути, зламатися, як і будь-яка інша техніка;
  • правила безпеки користування приладом важливо знати для власної безпеки;
  • місце розташування варто визначити заздалегідь;
  • обирати варто без поспіху;
  • встановлення та підключення доручити фахівцям.

І все буде працювати, як годинник! Тож, робіть вибір та звертайтеся!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями: