Чому критично важливо очищувати стоки на гальванічних виробництвах?

Гальваніка – складний та комплексний процес, основна задача якого полягає в нанесенні додаткового покриття на поверхню (в більшості випадків — металеву). Це помітно подовжує термін експлуатації виробів, додає їм зносостійкості, стійкості до агресивних зовнішніх чинників: хімічних елементів, вологості, підвищених температур тощо. Однак в процесі роботи обладнання на гальванічних виробництвах у стічні води може потрапляти велика кількість токсичних забруднюючих речовин. Для їхньої нейтралізації рекомендована електрокоагуляція стічних вод.

Наскільки важливим є очищення стоків для гальваніки, від чого саме очищують воду та як послідовно відбувається сам процес? Давайте ретельніше розглянемо всі ці аспекти.

Чому так потрібне очищення стічних вод для гальваніки?

Гальванічне виробництво працює з великою кількістю різних хімічних сполук. І не дивно, що певний їхній об’єм таки потрапляє у стоки. Що є вельми небезпечно для навколишнього середовища. Адже важкі метали з часом можуть потрапляти у океан, ґрунт, ґрунтові води, призводячи до екологічної катастрофи.

Тож одним з обов’язкових етапів роботи гальванічного виробництва є очищення стоків від хрому та інших хімічних елементів. На кожному з виробничих об’єктів повинно встановлюватись очисне обладнання, яке здатне виловлювати та нейтралізувати шкідливі домішки. Перетворюючи таким чином стічні води на максимально чисті та безпечні.

Послідовність очищення стоків на гальванічних виробництвах

Тепер давайте ретельніше розберемо, як саме проходить очищення стоку для гальваніки? Для цього на кожному об’єкті встановлюють спеціальне потужне обладнання. Вибір тої чи іншої очищувальної установки буде залежати від об’єму шкідливих речовин, які потрапляють в стоки.

Саме обладнання працює в кілька послідовних етапів:

  1. Стічні води можуть містити нерівномірну кількість забруднень. Спочатку треба усереднити усі показники, ретельно розмішавши рідину у спеціальних резервуарах.
  2. Процес зневоднення. Для цього використовується фільтр прес для гальваніки. Осад повністю зневоднюється і переноситься до спеціального контейнера.
  3. Електрокоагуляція води, під час якої відбувається очищення стоків за допомогою хімічних реагентів.

Обирати та встановлювати такі системи краще, заручившись допомогою фахівців. Вони підключать обладнання, проінструктують з усіх питань тощо.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями: