Кормовий буряк: багате джерело вітамінів 

Кормовий буряк – це цінна культура, яка використовується для годівлі тварин. Він багатий на вітаміни, мінерали та інші поживні речовини, що робить його незамінним компонентом раціону сільськогосподарських тварин.

F:\февраль 2024\фазенда\4.jpg

Особливості культури

Незалежно від сорту, буряк кормовий характеризується великим розміром коренеплодів. На відміну від сортів столового призначення, плоди містять більш високий відсоток цукру, що робить овоч джерелом поживних речовин для домашньої худоби.

При вирощуванні рослина має високу стійкість до хвороб і шкідників, плоди добре зберігаються без втрати смакових якостей.

Форма плодів кормового буряка може бути:

  • кулястою;
  • овальною;
  • конічною;
  • подовженою.

Діаметр плодів може досягати 20 см, а вага – 10  та більше кілограмів. Забарвлення залежить від сорту, і може бути: білим, рожевим, жовтим, помаранчевим або фіолетовим. М’якоть кормового буряка соковита і солодка, з високим вмістом цукрів, містить вітаміни A, B, C, E, K, а також: калій, кальцій, магній, фосфор та інші мікроелементи.

Детальніше ознайомитися з особливостями культури можна на сайті магазину «Фазенда». У каталозі представлений широкий асортимент насіння високоврожайних сортів культури, з описом та характеристиками, швидкою доставкою.

Область використання кормового буряка

  • Головне призначення плодів – корм для худоби. М’якоть плодів багата на каротин і мінерали, забезпечує тварин поживними речовинами.
  • Кормовий буряк відмінно підходить в якості підживлюваної культури. Він покращуючи структуру ґрунту, збагачує його поживними елементами.
  • Рослину вирощують для виробництва силосу, створюючи запас кормів для зимового періоду, коли пасовища недоступні для харчування тварин.

Особливості вирощування культури

Кормовий буряк віддає перевагу пухкому ґрунту з хорошою дренажною здатністю, перед посадкою вносять компост або добрива.

Посівний матеріал рослини висівають у середині або наприкінці весни, коли ґрунт прогріється до 8-10 градусів. Збирати врожай починають на початку або наприкінці осені – залежить від термінів посадки та сорту.

При вирощуванні виконують помірний полив. Він особливо важливий у початкові періоди росту.

Догляд включає регулярне видалення бур’янів і розпушування ґрунту, для створення оптимальних умов для росту.

Кормовий буряк – це цінна культура стратегічного значення, відіграє важливу роль у тваринництві. Він забезпечує тварин необхідними поживними речовинами, сприяє їхньому здоров’ю та продуктивності.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями: