Садова лавка — незамінні меблі для дачної ділянки та заміського будинку, особливо якщо ви любите проводити багато часу на свіжому повітрі. Конструкції ідеально підходять для відпочинку в саду і є важливим елементом ландшафтного дизайну. Функціональні та естетично привабливі вироби облагородять територію і стануть улюбленим місцем для релаксації. Якщо ви вже плануєте купити лавку садову від виробника, то прочитайте спершу декілька корисних порад.
Визначитися з місцем встановлення лавки краще на етапі проєктування саду, під час розподілу території на зони. Найлогічніше ставити конструкцію в зоні відпочинку: в альтанці або відокремленому куточку під розлогим деревом. Також зручне місце розташування — біля входу в будинок: на лавку можна буде поставити сумки, щоб звільнити руки для відкривання дверей. Є резон розмістити лаву в місці, звідки відкривається мальовничий краєвид на клумбу, водойму або іншу садову композицію.
Дерев’яні лавки
Щоб лавка гармонійно вписалася в простір і стала невіддільною його частиною, варто уважно підійти до вибору. Звертайте увагу на стиль, форму, конструкцію, якість виробів. Важливу роль відіграє матеріал виготовлення. Найкраще будуть виглядати вироби з дерева та ротангу.
Дерев’яні лавки — класичний варіант. Такі моделі підходять, як правило, для будь-якої ділянки. Але найкраще вони виглядають у садах пейзажного типу та стилю кантрі. Існують вироби, вирізані з колоди, і конструкції з металевою основою та дерев’яним сидінням. Дерево проходить спеціальну обробку: покривається лаком, який перешкоджає впливу вологи та сприяє стійкості до перепадів температури. Кілька шарів лаку дають змогу захистити дерево від гниття. Найбільш міцні та стійкі види деревини: хвойні породи, дуб, вишня, ліщина.
Поради щодо догляду за лавками
Вибираючи меблі садові для розміщення на садовій ділянці, враховуйте ступінь зносостійкості матеріалу. Пам’ятайте, що лавки перебуватимуть просто неба. Їм доведеться пережити атмосферні опади, перепади температури, механічні впливи та інші випробування. Якщо ви не плануєте використовувати меблі часто, можна придбати складні моделі. Такі вироби можна переносити з місця на місце, компактно зберігати в будинку або підсобному приміщенні.
Догляд за лавками залежить від матеріалу виготовлення. Дерев’яні поверхні потрібно очищати мильним розчином за допомогою губки. Після очищення бажано витерти або просушити конструкцію. За необхідності слід обробляти дерево кольоровим антисептиком, що захищає деревину і надає потрібного відтінку. Конструкції із залізними елементами необхідно періодично фарбувати.
За необхідності садові меблі легко відремонтувати. Хоча при дотриманні правил експлуатації це навряд чи знадобиться.