Як вибрати сосновий брус для будівництва?

Брус – це матеріал з квадратним або прямокутним перерізом, виготовлений з деревини. Його виробляють шляхом розпилювання та обробки дерев’яних колод. Серед численних порід дерева, що застосовується для виробництва, сосна здобула широку популярність. Замовити сосновий брус можна за посиланням https://eralistexno.com.ua/brus.html. Деревина сосни вигідно виділяється на тлі інших порід своїми перевагами:

  • Тривалим терміном експлуатації – від 50 років і більше.
  • Стійкістю до шкідників завдяки високій смолистості. Для покращення стійкості пиломатеріали обробляють антисептиками.
  • Добрими термоізоляційними та звукоізоляційними властивостями.
  • Високою повітропроникністю – стіни будинку будуть «дихати», а отже, у приміщеннях підтримуватиметься здоровий мікроклімат.

Крім цього, малюнок соснової деревини має красивий та благородний вигляд.

Свіжопиляний, висушений та сухостій: у чому різниця?

Для зведення будинків найчастіше використовується свіжопиляний матеріал та той, що пройшов камерне сушіння. Відрізняються вони між собою за такими ознаками:

  • Вологість. Свіжоспиляний брус має 20-80% вологості, а сухий − 10-18%.
  • Вартість. Ціна на просушений матеріал вища, ніж на натуральний.
  • Деформація. Якщо будинок зведений зі свіжопилу, то деревина буде набагато сильніше і швидше висихати, ніж матеріал технічного сушіння.
  • Колір. Свіже дерево має здатність змінювати колір: він може стати трохи посинілим або почорнілим. Пиломатеріал технічного сушіння також змінює тон, але є можливість уникнути почорніння деревини.
  • Усадка. Свіжопиляний брус дає усадку 5 − 7%, а в обробленого лише 1.5 − 3%.

Свіжопил і сухостій не піддаються обробці у сушильній камері. Рівень вологості сухостою становить 8 – 10%. Такий матеріал використовують переважно для зведення тимчасових конструкцій або у випадках, коли не потрібна висока опорна здатність.

Яким буває матеріал за способом обробки?

В деревообробній промисловості будівельний брус класифікується на такі види, залежно від способу механічної обробки:

  • Обрізний. Це матеріал камерного або природного сушіння, що отримується в результаті двосторонньої обробки деревини. В процесі видаляється кора, сучки та нерівності. Цьому виду притаманна гладка поверхня та однорідний переріз, тому він ідеально підходить для будівництва, зовнішнього та внутрішнього оздоблення.
  • Профільований. За допомогою фрезерування надається особлива форма та рельєф. Таким чином створюється поверхня з різними узорами, втисненими лініями та іншими декоративними елементами. Купити брус дерев’яний цього виду доречно, якщо хочеться створити унікальний вигляд фасаду чи інтер’єру.
  • Клеєний. Виробляється шляхом склеювання кількох шарів деревини з застосуванням клею. Метод дає змогу одержати пиломатеріал з покращеними механічними характеристиками, звести до мінімуму недоліки – тріщини та сучки.
  • Струганий. Обробляється на спеціальних станках для отримання рівної та гладкої поверхні. Його сфера експлуатації – зведення будинків та котеджів, виробництво меблів. Кожен такий брусок є відмінною основою для подальшої обробки та оздоблення.

Кожен із перелічених видів володіє окремими рисами, що робить їх придатними для тих чи інших будівельних та дизайнерських завдань. Вибір серед варіантів залежить від вимог проєкту, естетичних потреб та необхідних механічних властивостей матеріалу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями: